2010

Novinky 2012     Novinky 201129.12.2010  

No a na závěr roku jsme si vánoční svátky zpestřili hromadnou prochajdou na Spletený vrch. Sluníčko svítilo a mráz při našem tempu na vrchol neměl šanci:-)
Za krásné fotky moc děkuji Janči Lejskové:-))
20.-21.11.2010  

Výstavní sezónu jsme s Jasmin zakončily velmi úspěšně na dvoudenní Mezinárodní výstavě psů v Nitře. V sobotu si ve třídě mladých vyběhala V 1, CAJC a nakonec i (v konkurenci 24 přihlášených psů) vybojovala titul Vítěz plemene BOB!!!, dle slov pana rozhodčího Vlado Piskaye (SK) "zaslouženě":-)). V neděli jsme získaly ocenění V 2. Holčička byla moc šikovná a náročný víkend zvládla na jedničku:-) Nakonec si ještě trochu zařádila s kamarádkou Stellou (Barcelona C9H13NO3), která byla neméně úspěšná. Moc děkujeme Peti Videcké a Michalovi s Eliškou za fotky a krásný víkend:-)17.10.2010  

Jsme jely s Jasmin (Cesmina Bell od Křemence) poprvé zkusit štěstí do Polska na Národní výstavu psů v Zabrze. Rozhodčí byl pan Tadeusz Chwalny (PL). Celodenní zmrzání se nám vyplatilo, Jasminka vyhrála třídu mladých V 1, Nejlepší mladý plemene a Vítěz plemene BOB!!!9.10.2010  

Nám přišlo pozvání od chovatelské stanice MI-JI na nedělní coursing ve Slavkově pod Hostýnem. S nadšením jsme ho přijali a vyrazili s Amirou a dětma. Amira po dlouhé době viděla střapeček a byla úplně happy:-) Byla to krásná a sluníčková neděle a my si to všichni moc užili.

Amira Ilanga Jeny´s Zakimi/ coursing - video


25.9.2010  

Jsme s Adélkou vyrazily na podzimní NVP Brno, kde Jasmin (Cesmina Bell od Křemence) v konkurenci 5-ti fen získala známku výborná 2 od pana rozhodčího Josefa Němce.

Za krásné fotečky bych chtěla moc poděkovat Františkovi Smyčkovi :-)


12.9.2010  

Jsme si s celou rodinou vyšli na nedělní prochajdu. Sluníčko svítilo, tak nás to zatáhlo až na želechovické paseky. Děti i holky si to náramně užily a tady je alespoň pár záběrů:-)14.8.2010  

Se konala Speciální výstava KCHHMO v Zákupech u České Lípy, na kterou jsme vyrazily s Adélkou a Jasmin (Cesmina Bell od Křemence). Až na hustý déšť, který nás provázel do odpoledne, jsme strávily nádherný den v zámeckém parku. Speciální výstavu pro MOK posuzoval RNDr. Petr Dvořák, kde jsme skončily v konkurenci 9 fen se známkou výborná 2. Poté následoval výběr do chovu, kterého jsme se s Jasmin zúčastnily a od MVDr. Františka Šimka jsme získaly KANDIDÁTA CHOVU. Odpoledne se nám ukázalo sluníčko, tak jsme využili volné chvilky a udělali pár záběrů Jasminky a její maminky Barunky (Bell of Hope Bohdaneč). Na závěr nás jako třešinka na dortu čekalo 2. místo za Nejlepší chovatelskou skupinu (od Křemence) a 1. místo za Progeny group!!! (Bell of Hope Bohdaneč). Za nádherně strávený víkend moc děkujeme naší kamarádce Ivetě Klápové, která nás doprovázela a chovatelům Jasmínky manželům Lednovým:-))19.-23.7.2010  

Adélka strávila týden na příměstském psím táboře, který organizoval DDM Astra Zlín. Původně byla přihlášena se svojí Jasmínkou (MOK), ale ta se rozhodla, že už z ní bude ženská, takže ji musela zastoupit Amira (RR). Myslím, že si to holky náramně užily, protože o bohatý program rozhodně nebyla nouze. Začínali výcvikem poslušnosti, poté trénink agility a spousta soutěží. Dále návštěva městské policie s ukázkou obrany, kterou si pak mohli vyzkoušet i naši hafani, nicméně Amira po obhlédnutí figuranta s rukávem zůstala naprosto v klidu a bez zájmu odkráčela:-) Nechyběl ani handling a ukázka dogdancingu. Na závěr proběhly závody v poslušnosti a agility, kde dokonce Adélka s Amirou stály na bedně:-) Také na závěrečném karnevalu si daly děti záležet, aby to jejich psím mazlíčkům velmi slušelo a taky slušelo:-) Chtěla bych moc poděkovat našim skvělým vedoucím, že se o naše dětičky, tak výborně staraly.

3.-4.7.2010  

Jsem jako narozeninový dárek dostala víkendový seminář o vystavování Gerarda O'Shea, který se konal v Praze. Gerard je původem Ir žijící ve Švédsku, který je nejen dlouholetým chovatelem rotvajlerů a jiných plemen, ale také mezinárodním rozhodčím a profesionálním handlerem. Je to neuvěřitelně charismatický člověk s uměním předávat lidem své zkušenosti. Tento dvoudenní seminář byl velmi inspirující. Otevřel nám svět výstav trošku "z druhé strany" a jeho snaha byla udělat z nás profesionální handlery. Seznámili jsme se také s různými moderními výcvikovými metodami, jako je shaping, práce s clickerem, targeting atd... Jsem moc vděčná, že jsem měla možnost se zúčastnit:-)


Osobní stránky Gerarda O'Shea

www.gerardoshea.com/en

Stránky pořadatelů semináře

www.go2show.eu

19.6.2010   

Poprvé ve třídě mladých si Jasmin na MVP Intercanis - Brno vedla naprosto profesionálně a v konkutenci 8 fen vyhrála V1, CAJC a Nejlepší mladá plemene (Junior BOB). Rozhodčí byl pan Petr Řehánek.Za velkou spoustu krásných fotek bych chtěla moc poděkovat Františkovi Smyčkovi :-)


22.5.2010   

Jsme s Peťou Videckou a její Mary (SBT) vyrazili do Vrchoslavic-Mořice na ZV, které pořádal
OMS Prostějov.
Jasmin úspěšně složila ZV - zkoušky vloh ohařů v I.ceně s počtem bodů 224.
Jasminka, i když byla nejmladší fena, se umístila v celkovém pořadí na 2.místě! :-) odvedla
krásnou práci :-) Velkou pochvalu jsme dostaly i od pánů rozhodčích -
Františka Procházky a Františka Vozihnoje.
10.4.2010   

Jsme s Jasmin vyrazili již do třídy dorostu na NVP v Ostravě. Posuzoval nás pan
Ing. Václav Vlasák, od kterého jsme dostali VN1 :-)8.2.2010   

nový vzhled stránek


6.2.2010   

Jsme zahájili naši výstavní premiéru s Jasmin (Cesmina Bell od Křemence) na MVP v Brně.
Ve třídě baby jsme získali známku VN1 od pana rozhodčího Pavla Narátila, který nám do posudku napsal: "fena plně v typu plemene, velmi dobré povahy, dobře se prezentující" :-)