201111.12.2011  

Se konala předvánoční prochajda našeho RR "A" teamu. Sešli jsme se, za což jsem všem moc vděčná, v hojném počtu:-) Trasa byla s ohledem na terén a počasí Zlín Maják - Malenovice. Počasí nám vyšlo a sluníčko krásně prohřívalo mrazivou neděli. Společně se zrzavou bandou jsme úspěšně dorazili na hrad v Malenovicích, kde proběhlo foto a občerstvení. Bylo úžasné sledovat, jak nám ty "štěňátka" rychle a krásně vyrostly. Naše matka Amira se celou prochajdu hrdě nesla, myslím, že měla stejné pocity, jako já:-) Chtěla bych moc všem poděkovat za péči a lásku, kterou Amiřiným dětem dávají:-)
Bylo to nádherné setkání a doufám, že si ho zase příští rok zopakujeme!:-))5.11.2011  

MVP Praha / rozhodčí pro MOK - RNDr. Petr Dvořák (CZ)

Cesmina Bell od Křemence - třída otevřená - V1, CAC (v konkurenci 3 fen)

Náš RR team / rozhodčí pro psy - Jaroslav Matyáš (SK) - v konkurenci 16-ti psů
A'Zuri Aramis Munyati - třída dorostu - VN
Ayo Aramis Munyati - třída dorostu - VN

/ rozhodčí pro feny - Martina Viktorinová (CZ) - v konkurenci 9-ti fen
A'Zari Ilanga Munyati - třída dorostu - VN 3
Aziza Ilanga Munyati - třída dorostu - N
Asabi Ilanga Munyati - třída dorostu - N

Všem majitelům našich zrzounků moc děkuji za vzornou péči a přípravu na výstavu:-))


17.9.2011  

NVP Brno / rozhodčí pro MOK - Blaž Kavčič (SLO)

Cesmina Bell od Křemence - třída otevřená - V1, CAC, Národní vítěz, Vítěz plemene BOB !!!

Náš RR team / rozhodčí - Maria Kavčič (SLO)

A'Zari Ilanga Munyati - třída baby - VN 1
Aziza Ilanga Munyati - třída baby - VN 3
Asabi Ilanga Munyati - třída baby - VN


10.- 11.9.2011  

Jako každoročně pořádal klub ČKRR dvoudenní Klubovou výstavu RR na Orlíku, kterou jsme si letos nenechali ujít. Naše Áčkové štěňátka tam slavily svoji výstavní premiéru. Delegováni byli rozhodčí z Austrálie, a to paní Sue Cameron-Codognotto a paní Dawn Redman. Myslím, že to byla pro nás pro všechny cenná zkušenost. Letos to byla výstava s rekordním počtem přihlášených ridgebacků, a to v počtu 197 ! Počasí nám vyšlo nádherné a my si to patřičně užili. Musím všem novým pánečkům moc poděkovat za péči a přípravu štěníků na výstavu, byli úžasní:-))

Sobota - třída baby - psi 21, feny 15
A'Zuri Aramis Munyati - VN
Ayo Aramis Munyati - VN
Asabi Ilanga Munyati - VN
A'Zari Ilanga Munyati - VN
Aziza Ilanga Munyati - VN
A'Mene Ilanga Munyati - N

Adélka a Atyia Noni Jeny's Zakimi - 1. místo za Juniorhandling I.

Neděle - třída baby - psi 15, feny 14
A'Zuri Aramis Munyati - VN
Ayo Aramis Munyati - N
Asabi Ilanga Munyati - VN
A'Zari Ilanga Munyati - VN
A'Mene Ilanga Munyati - VN
Aziza Ilanga Munyati - N20.- 21.8.2011  

Jsme s Adélkou a holkama vyrazily do Bratislavy na dvoudenní mezinárodní výstavu, jako doprovod s náma vyjeli i Simona a Martin Krátcí, aby se Ayo se Zarinkou rozkoukali a dostatečně socializovali:-) Jako tradičně jsme se ubytovali v kempu na Zlatých pískách, počasí nám vyšlo nádherné, takže koupání bylo hromadné tj. děti, psi a chlapi... no a komáři taky nezklamali:-) V sobotu ráno jsme se hromadně přemístili na výstaviště Petržalka. Ohaře posuzoval Ing. Jaroslav Matyáš (SK) a Jasmin (Cesmina Bell od Křemence) získala v mezitřídě známku V1, CAC, res. CACIB :-) Úplně přehřátí z celodenního sluníčka, ale šťastní jsme se vrátili k radovánkám do kempu, kde si to konečně užili i Amira, Zari a Ayo. V neděli už připravení, alespoň v rámci možností:-) jsme si s Jasmin u rozhodčího Hanse Müllera (SLO) vyběhaly V1, CAC, CACIB, BOB !!! čehož si velmi vážíme:-)) Jasmin byla úžasná, že vůbec v takovém pařáku celý dlouhý den ochotně a krásně spolupracovala... Za nádherně strávený víkend děkujeme všem našim spolukempovníkům:-)


Pod záložkou Štěňata jsou přidány fotky štěníků a jejich nových pánečků:-) Dne 24.7.2011 jsme se rozloučili s posledním chlapečkem, kterého čekal nový domov v Janové u Vsetína. Naštěstí jsme odjeli, jako každoročně na psí tábor do Větřkovic, takže jsme neměli čas na smutění. Přejeme všem našim dětem hodné páníčky, kteří je s láskou a trpělivostí provedou do světa dospělých úžasných ridgebačích bytostí:-)


Nové fotky štěňátek 8 týdnů zde.


Pod záložkou Štěňata jsou přidány nové fotky štěníků:-)


26.6.2011  

Se konala KLUBOVÁ VÝSTAVA KCHHMO při MVP v Brně. Feny MOK posuzovala paní Helena Dvořáková, a to velmi důkladně. Naše Jasmin (Cesmina Bell od Křemence) nastoupila do mezitřídy, kde si v konkurenci 6-ti fen vyběhala V1 CAC, čímž splnila podmínky udělění titulu ČESKÝ JUNIOR ŠAMPION !!!
A protože jsme se sešli my "Od Křemence" v hojném počtu, nastoupili jsme ještě do soutěže o nejlepší chovatelskou skupinu, kterou jsme vyhráli !!! Myslím, že jsme tím manželům Lednovým udělali obrovskou radost:-)


19.6.2011  

K nám na návštěvu přijela rodinka Zamastilova z Pardubic. Tatínek našich štěňátek Timmy si je přijel přepočítat a zkontrolovat, jak že se mu to dětičky povedly:-)) Strávili jsme krásné nedělní odpoledne, holky štěníky řádně vymazlily, až z toho všechna usnula a maminka Radka to vše dokumentovala, za což jí děkujeme.


12.6.2011  

Přidány nové fotky štěňátek:-)) zde.


1.6.2011  

Dnes mají štěníci 4 týdny a už o sobě dávají opravdu vědět:-)) Začali jsme s přikrmováním, takže se jejich jídelníček rozšířil o kaši a granulky, tudíž mají spoustu energie na průzkum terénu a divoké hrátky:-)
Návštěvou nás poctily naše dobré kamarádky Iveta Klápová a Jana Malenovská. Strávily jsme spolu nádherný den a podařilo se nám udělat nové fotky štěňátek, za což jim moc děkuji:-)Nové profilové fotky štěňátek zde.28.5.2011  

Se u nás ve Zlíně konala Krajská výstava psů, takže naše účast byla téměř povinná:-)) Adélka si poprvé vystavovala Jasmin (Cesmina Bell od Křemence), takže z toho byla značně nervózní, nicméně si počínala, jako opravdový handler a s nádherným posudkem od pana rozhodčího Petra Řehánka odcházely s výsledkem V 1, Vítěz třídy, Krajský vítěz !! Takže jsme nastoupily ještě do závěrečných soutěží, kde se umístila na 2. místě FCI VII skupiny. Děvčata se předvedly naprosto skvěle a já jsem na ně moc hrdá:-)))


18.5.2011  

Štěňátkům je 14. dní už všichni koukají, slyší a začínají chápat na co mají tlapky. Když se kdokoliv vnoří do bedny perfektně reagují a hlasitě oznamují svůj výlet za daným objektem. Nejhlasitější jsou, když do bedny vkročí máma a tím pádem i jídlo:-)

Profilové fotky štěňátek zde.


11.5.2011  

Dnes je našim zrzounkům 7 dní. Amira je starostlivá maminka, která jim věnuje veškerou péči, takže mimísci krásně přibývají a rostou do krásy:-)8.5.2011  

První oficiální agi závody našich děvčat se konaly u nás na cvičišti KK Zlín -Příluky. Adélka s Jasmin si v neděli zaběhly dvojzkoušky v LA1, které soudcovala Lenka Pánková s výsledkem 2x disk, nicméně běhy měly nádherné a zvládly to holky skvěle:-)) No a co by s Vendulkou nejmladší závodnice ROSA Zlín dostaly od nás děvčata sladkou odměnu:-)


Za úžasné fotečky moc děkujeme Marti Šuterové.


4.5.2011  

!!! MÁME ŠTĚŇÁTKA !!!

Narodilo se nám 11 nádherných zrzounků, 4 psi a 7 fen.
Amira je v pořádku, porod zvládla bez problémů a štěníci se mají čile k světu:-)Více info naleznete zde.

52. den březosti
Amira se nám pěkně kulatí, matka příroda se rozhodla, že nám nadělí zrzavé děti. Jsme moc zvědaví kolik radosti to bude a moc se těšíme na ta klubíčka štěstí.
Mamina těhotenství prožívá naprosto v pohodě a v klidu. Už je unavenější, polehává, šetří se, ale zajíček ji stále dokáže vyburcovat k akci:-))Dne 1. a 3. 3. 2011 byla nakryta naše
Amira Ilanga Jeny´s Zakimi psem Aramis Africký květ.
Krytí proběhlo úspěšně, štěňátka očekáváme kolem 3. května 2O11.

!! Bereme záznamy na štěňátka z vrhu "A" !!


Ještě přidávám fotky z neoficiálních závodů v Hodoníně, za které moc děkujeme kamarádovi Bobovi Skupinovi.
10.4.2011  

Se Adélka s Jasmin (Cesmina Bell od Křemence) poprvé zúčastnily neoficiálních agility závodů Předvelikonoční výprask III., které pořádal KK Hodonín. Rozhodčí byla Martina Konečná. Jelikož to byla jejich premiéra, byla jsem nervózní za ně obě:-) nicméně holky se ukázaly a v agility open se umístily na 3. místě !!! Jsem na ně moc hrdá a mám velikou radost z toho, jak to děvčata krásně zvládly:-) Za videjko moc děkujeme Hanči Sklenaříkové:-))

Cesmina Bell od Křemence - VIDEO


5.2.2011  

Nový rok a novou výstavní sezónu jsme zahájili na Mezinárodní výstavě psů v Brně - DUOCACIB Brno, kde šla Jasmin (Cesmina Bell od Křemence) naposledy do třídy mladých. Konkurence byla veliká, z celkových 32 přihlášených psů, jich bylo 12 ve třídě mladých. Nastoupila s námi do kruhu i naše sestra Cassiopea Bell od Křemence, která získala známku V4. Pan rozhodčí Vlado Piskay (SK) byl velmi pečlivý a když nám v konkurenci 7 fen zadal titul V1, CAJC nemohla jsem tomu uvěřit !!! Nakonec jsme si vyběhaly i Nejlepšího mladého plemene - junior BOB !! Tím se Jasmin nominovala na nejprestižnější světovou dog show CRUFTS 2012.novinky 2012 novinky 2010